Rugsėjo 20-22 d. į renginius Lietuvoje pakvies Europos paveldo dienos, kurių tema  „Pažink ir pramogauk“.  Įvairūs renginiai padės atrasti galbūt kai kam dar neatrastą kultūros paveldą.

Ta proga Lietuvos prezidento K. Griniaus memorialinis muziejus organizuoja nemokamą ekskursiją „Marijampolės miesto paveldas: pažink ir pramogauk“, kurios metu ne tik lankysime įvairius kultūros paveldo objektus bei sužinosime jų istoriją, bet ir klausysimės pasakojimų apie pramogas senojoje Marijampolėje: kaip laisvalaikį leido praėjusių amžių marijampoliečiai,  kaip linksmindavosi, kur lankydavosi, kokias išdaigas krėsdavo.

Įvairias linksmas istorijas bei nutikimus išgirsite ekskursijos metu, kuri vyks rugsėjo 20 d. 14.00 val. Susitikime prie Rygiškių Jono gimnazijos.

Išsamesnė informacija tel.: (8 343) 91362 arba el. paštu:  Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Kurią rašytiniuose šaltiniuose minimą istorinę asmenybę galime vadinti pirmuoju lietuvių emigrantu? Į kokias šalis labiausiai traukė XIX a. pab. - XX a. pr. lietuvių emigrantai? Kas tie dipukai?
Į šiuos bei kitus klausimus bandysime atsakyti parodos "Lietuviais esame mes gimę", pristatančios lietuvių emigracijos istoriją bei užsienio lietuvių veiklą, atidarymo metu, kuris įvyks balandžio 9 d. (antradienį) 16.00 val.
Parodos atidaryme dalyvaus jos kuratorius LF valdybos narys ir įgaliotinis Lietuvai Leonas NARBUTIS

Paskutinę vasaros dieną Lietuvos prezidento K. Griniaus memorialinis muziejus kviečia ypatingai praleisti laiką ir dovanoja teatralizuotą išvyką po Liudvinavo kraštą "Baltaragio malūnas: sakmė apie velnių karalių". Tai paskutinis akcijos "Lietuvos muziejų kelias 2019" renginys mūsų regione.

Išvykos metu lankysime žymiausius Liudvinavo krašto kultūros ir gamtos objektus, klausysimės sakmių ir nutikimų, išgirsime istorijas apie tikrus asmenis, tapusius K. Borutos romano prototipais.

Istorijas pasakos Zenonas Meškelevičius, Teresė Marija Vizbarienė ir Vita Gvazdaitienė. Mus linksmins mėgėjų teatro "Žalias sodas" bei jaunimo studijos "Gaja" aktoriai. Suvalkietiškoje sodyboje mus sutiks šeimininkas Liudvikas Mačiunskas, išalkusius pavaišins Darius ir Vilma Isodai, ištroškusius pagirdys Jakštų sodybos šeimininkai.

DĖMESIO! Būtina išankstinė registracija tel.: 8 343 91362 arba el. p.: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Išsamesnė informaciją rasite fb. paskyroje: facebook.com/events/1629280327203512

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com